İlaç endüstrisinde yapay görme (machine vision) çözümleri süreçlerin kalitesini kontrol altında tutmak ve süreçleri iyileştirmek için sıklıkla kullanılmaktadır. İlaç endüstrisinde yapay görme teknolojilerinin kullanıldığı alanları belirleyerek süreç ihtiyaçlarına odaklı çözümler geliştirmekteyiz. Herhangi bir markaya bağlı kalmaksızın yapay görme alanındaki son teknolojiler kullanılarak sürekli ar-ge yapılmaktadır. Ar-ge sonuçları düzenli olarak iş geliştirme birimine raporlanmaktadır.

Yapay görme teknolojileri kullanarak ilaç endüstrisine suna bileceğimiz çözümler aşağıda listelenmiştir.

  • Automatic Aggregation : Bağ ve koli ambalajlarının otomatik olarak yapıldığı paketleme hatlarında, ilaç takip sisteminin ikinci fazına uygunun hiyerarşilerin yapay görme yardımı ile hat üzerinde kurulması. Hiyerarşi verilerini saklanması, yazdırılması vee yönetilmesi.
  • Label Verification : Silindir hacimlere uygulanan ürün etiketlerinin verifikasyonun ve hatalı olanların hattan ayırılması.
  • Blister Inspection : Blisterlerin üretimi esnasında ortaya çıkabilecek kozmetik veya miktarsal hataların tespiti.
  • Pharmacode Reading : Bir ilaç ambalajı setinin doğru kurulduğunun otomatik hızlı hatlarda tespitinin ve otomatik ayıklamasının yapılması.
  • Cap Detection : Şişeleme hatlarında kapakların şişe üzerine olması gerektiği gibi takılıp takılmadığının tespiti ve hattan ayrılması.
  • Measuring : Özellikle ampul üretimi yapan tesislerin cam işçiliğinde ortaya çıkan problemlerin tespiti ve hattan ayırılması.

Kalite kontrol süreçlerinin yürülmesi ve analiz edilmesinde kullanılan yapay görme çözümlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçin.