Karekodlu Etiket Üretimi ve Bildirimi Yazılımı

TransMAT Advanced ilaç ithalatı veya küçük ölçekli ilaç üretimi yapan firmaların karekodlu etiket üretme ve ilaç takip sistemi bildirimi problemlerini çözmek amacı ile geliştirilmiş yazılımımızdır. Özellikle ithal edilen ilaç kutularının ambalajlarının, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun yönetmeliklerine uygun hale getirilmesi için en sık kullanılan yöntem olan etiketleme teknolojisi temel alınarak tasarlanmıştır. Direkt olarak rulo etiket kullanan etiket yazıcı donanımları kullanılabileceği gibi, sürücü desteği olan lazer yazıcılar ile de tabaka formatında baskı alınabilemektedir. Yapılan baskının içeriği kullanıcı tarafından kolayca düzenlenebilmekte, yapılan değişiklikler kalite gereksinimleri nedeni ile kayıt altına alınmaktadır. Yazılım ile birlikte de sektörde çok kullanılan baskı şablonları kullanıma sunulmaktadır.

Bildirim süreçlerinde kendi ürettiği karekodu yönetebilen TransMAT Advanced, ayrıca fason imalat yaptırılan veya lojistik operasyon sağlayıcıdan gelen İTS ve PTS formatlı XML dosyaları ile çalışabilme yeteneğinede sahiptir. Bütünleşik depo yönetimi yazılımı ile bildirim işlevlerini yönetebilmekte, operasyona yönelik veriler toplayabilmektedir. İlaç Takip Sistemi bildirim süreçlerine uygun hazırlanmış bildirim modülü, yapılan bildirimlerin sonuçlarını sınıflayarak kaydetmekte ve kullanıcıya uygun bir arayüz ile sunmaktadır.

Muhasebe ve ERP yazılımlarının faturalandırma ve ithalat bölümleri ile veri alışverişi yapabilen TransMAT Advance, bu yeteneği ile maksimumum güvenliği ve izlenebilirliği sağlamaktadır.

Karekodların okunabilirliğinin testi basit karekod okuyucular veya endüstriyel kameralar ile sağlanabilir. Endüstriyel kameralar ile sağlanan doğrulama işlemlerinde karekodların ISO 15415 standardında kalite değerleri saklanabilmekte, OCR/OCV teknolojileri ile gözle okunabilir metinler karekod ile karşılaştırılabilinmektedir.

Direct Thermal Transfer yazdırma desteği olan barkod yazıcılar yardımı ile 203 dpi baskı kalitesinde dakikada 15 metre baskı alına bilinmektedir. Bu baskı hızı ile yüksekliği 23 mm olan bir etiket ile dakikada  650 adet karekod baskısı oluşturulabilmektedir.

Tüm TransMAT Serisi Yazılımlar 21 CFR 11 kontrol listesi ile test edilebilir ve Validasyonu yapılabilir olarak tasarlanmıştır.

Yüksek miktarda verinin etkin ve verimli yönetimi esası göz önüne alınarak hazırlanmış olan TransMAT Advanced ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçin.